Haber

AHBAP’ın hedef gösterilmesine Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tepki

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, afet bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarına ve depremzedelerin ihtiyaçları için yardım toplayan AHBAP Derneği’ni hedef almasına ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti Kırşehir İl Yürütme Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, MHP’li Birol Gür ve yakınlığıyla tanınan Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler gibi isimlerin yer aldığı dernekle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu hükümet, bir açıklama yaptı, şunları söyledi:

“AHBAP’a iftira atacağınıza yardım dağıtım koordinasyonunu sağlayın. Başlattığınız karalama kampanyası en çok depremzedelere zarar veriyor. Bu ahlaksızlığa son verin. Halkın kurduğu kurumlara yıkılmayı aklınıza bile getirmeyin. Koşanlara çelme takma. millete!”

NE OLDU?

18 bin 342 kişinin hayatını kaybettiği, 74 bin 242 kişinin de yaralandığı depremin ardından AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent ve Babala TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur yardım toplamaya başladı.

Levent ve Uğur, topladıkları deprem yardımı nedeniyle AK Parti Kırşehir İl Yürütme Kurulu Üyesi Berk Can Doğan, MHP’li Birol Gür ve iktidara yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler gibi isimler tarafından hedef gösterildi. Birileri toplanan yardım paralarının AFAD’a aktarılması gerektiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

sincanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu