Ekonomi

Başkan Yılmaz, 2 kooperatifin daha kurulacağının müjdesini verdi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Karapınar Hanım İşletmeleri Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret ederek ilçede 2 yeni kooperatif kurulacağının müjdesini verdi.

Yıldırım Belediyesi kurduğu kadın kooperatifleri ile kadının sosyal ve ekonomik hayattaki rolünü güçlendiriyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Karapınar Kadın Girişimi Üretim ve İş Kooperatifini ziyaret ederek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ev dokuma, giyim ve bebe dokuma alanlarında üretim yapan kooperatif üyelerinin ürettikleri işleri inceleyen Lider Yılmaz, ilçede kurulan kooperatiflerin kadın emeğinin katma değer olarak ekonomiye dönüşmesine katkı sağladığını belirtti.

Kadının hayatın her alanında olduğu gibi ekonomik alanda da rolünü güçlendirmek için çalıştıklarını belirten Lider Yılmaz, “Bugüne kadar 4’ü tarımsal, 4’ü ticari olmak üzere 8 kadın kooperatifi kurduk. Kaplıkaya ve Fidyekızık Mahallesi önümüzdeki aylarda 2 yeni kooperatif kazandıracağız.8 olan kadın kooperatifi sayımızı 14’e çıkarmayı ve 2 üst birlik kurmayı hedefliyoruz.Yıldırım Belediyesi olarak kooperatiflerimize yer temininden destek sağlıyoruz. makine alımına, proje hazırlamadan eğitime, üretimden pazarlama süreçlerine… Merhameti artırmak istişareyi gerektirir” Kooperatif demek merhamet demektir, güç birliği demektir, dayanışma demektir. Bu şehrin havasına, suyuna, toprağına hep birlikte sahip çıkacağız. Birlikte üreteceğiz, birlikte güçleneceğiz. Geleceğe üreterek ilerleyen tüm kadınlarımızı kutluyorum” dedi. – BURSA

haberzile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu