Haber

Borsa Neden Düşüyor? BIST’te Kâr Gerçekleşmesi?

Ekonomi dünyasındaki hareketlilik devam ediyor. Ekonomi dünyasındaki gelişmeler yakından takip edilmektedir. Mevduat, dolar ve altın tarafında yeterli faydayı görmeyenler, birikimlerini değerlendirmek ve enflasyondan korumak isteyenler Borsa İstanbul’a koşuyor. Borsayı yakından takip eden vatandaşlar, bugün sektör hisselerinin başını çektiği borsada yaşanan düşüşün ardından bahisle ilgili araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi.

Peki borsa neden düşüyor? Borsadaki düşüşün sebebi nedir?

Detaylar içeriğimizde…

Ekonomi dünyasındaki hareketler, gündemi takip eden vatandaşlar tarafından yakından inceleniyor.

8 gündür yükselişini sürdüren Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi dün 5.504 puanla kapanış rekoru kırdı. Tüm gözlerin çevrildiği Borsa’da endeks 5.549 puan görerek tüm zamanların zirvesine yükseldi.

Dünyanın birçok ülkesinde yaşanan ekonomik hareketlilik ülkemizde de yaşanıyor. Borsayı yakından takip eden vatandaşlar borsanın düşüş ve yükseliş trendini yakından inceliyor.

Borsa Neden Düşüyor?

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre borsadaki düşüşün nedeni, yılbaşı ve Noel tatili nedeniyle küresel piyasalarda borsaların kapalı olması ve yıl sonu kapanış süreçlerinden kaynaklanan piyasalarda yaşanan sert dalgalanmalar olabilir.

BIST 100 Endeksi Düşüşe Devam Edecek mi?

Yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 184 yükselen BIST 100 endeksinin son 8 gündür yükselişini sürdürmesi de kâr realizasyonuna neden olmuş olabilir. Enflasyondan korunmanın başka yolu olmadığını söyleyen uzmanlar, yeni yılda da yükselişin devam etmesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu