Haber

CHP’nin kutlamalarına katılmayan İmamoğlu, değişim vurgusunu yineledi.

Dikkat çeken bir hamle daha, 14 Mayıs seçimlerindeki yenilginin ardından CHP’de değişim tartışmalarını başlatan ve dolaylı olarak Başkan Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. Ankara’da CHP’nin 100. yıl kutlamalarına katılmayan İmamoğlu, Cumhuriyet gazetesi için yazdığı yazıda dikkat çekici ifadeler kullandı.

“BÜYÜK BİR ATLAMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Yazısında Almanya, Japonya ve Güney Kore’nin savaş sonrası ekonomide geldiği noktaya değinen İmamoğlu, “Bugün böyle büyük bir atılım lazım” diyerek sözü CHP’deki değişim tartışmasına taşıdı.

İmamoğlu, CHP’nin 100. yıl kutlamalarına katılmadı

“MİLLET, tereddüt etmeden iktidara gelecektir”

CHP’de değişimin gerekli olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Bugün CHP’ye ve onun önderlik ettiği muhalefete iktidar vizesi vermeyen millet, Türkiye’yi zengin edecek bir muhalefeti gördüğünde Büyük adımlarla güçlü ve adil bir Türkiye inşa edecekler, tereddüt etmeden iktidara gelecekler.” Millet bu nedenle CHP’yi değişime zorluyor. En önemli, en acil görevimiz bu muhalefeti hep birlikte oluşturmaktır. Bunu yaratmanın yolu, ülkenin tüm yurtseverlerini birleştiren yeni, kapsayıcı ve güçlü bir vizyonun öyküsünü yazmaktır.

“CHP DEĞİŞECEK, Türkiye DEĞİŞECEK”

Türkiye’nin çoğulcu demokrasiye ve hızlı kalkınmaya ihtiyacı var. Türkiye ikinci yüzyıla girerken değişime ve bunun için yeni bir hikayeye ihtiyacı var. Bu hikayeyi yine bu milletle yazacağız. Bir açıklama ve sözle bitireyim. Benim tespitim şudur: CHP değişirse Türkiye değişir. Benim sözüm şu olsun: CHP değişecek, Türkiye değişecek.”

semdinli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu