Yaşam

Dokuz Oğuz Dizisi’nin (Karanlık) Batur’u Kubilay Aka kimdir?

Vatanım Sensin, Arif V 216, Çukur, Aşk 101, Oğlum gibi tartışmalı yapımların sevilen ismi Kubilay Aka, Dokuz Oğuz dizisinde canlandıracağı Batur karakteri ile hayranlarıyla buluşuyor. Televizyon ekranlarında izleyeceğimiz başarılı oyuncu Kubilay Aka’nın hayatı kadar Survivor’a katılıp katılmadığı da merak ediliyor. Ünlü oyuncuyu yakından tanıyalım!

12 Nisan 1995 İstanbul doğumlu başarılı oyuncu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havalimanı İşletmeciliği mezunudur.

Muğla’da özel bir havalimanı şirketinde çalışırken tesadüfen Ufuk Ergin tarafından keşfedildi ve Vatanım Sensin kadrosuna katıldı.

Ne şans!

Ardından 2018 yılında Afra Saraçoğlu ile birlikte rol aldığı Arif V 216 dizisinde Yakışıklı karakterini canlandıran oyuncu Bu Aşk mı? filminde başrolü paylaştı.

Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Wish Kocaoğlu gibi isimlerle birlikte rol aldığı Çukur’da Celasun karakterini canlandırmıştır.

Çukur’dan sonra Bensu Soral ile Cam Tavanlar dizisinde oynayan Aka, Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisinde Kerem’i canlandırarak büyük beğeni topladı.

Maske: Sen kimsin? Yarış dizisinde Kuzgun karakterini canlandırmıştır ve ardından “Oğlum” ve “Yalnız Arkadaşlar” dizilerinde rol almıştır.

Bu dönem Dokuz Oğuz dizisinde Kubilay Aka izleyeceğiz.

Aslında Kubilay Aka, 24 saat içinde hayatı değişince büyük bir şok yaşadı. İlk günlerde yaşadıklarına kendisi bile inanamadı.

Vatanım Sensin dizisinin ardından uzun süredir Miray Daner ile birlikte olan Aka, son olarak Danla Bilic ile birliktelik yaşamıştı.

Kubilay Aka daha önce Survivor’a hiç katılmamıştı.

Yakışıklı oyuncuya Dokuz Oğuz dizisinde başarılar dileriz. İyi derecelendirme!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu