Haber

Erkam Yıldırım’ın vali ve komutanla ‘tesbih’ fotoğrafı gündem oldu

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın 13 Ocak’ta Erzurum’a yaptığı ziyarette Erzurum Valisi Okay Memiş ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile birlikte çektirdiği fotoğraf tartışma yarattı. Gazeteci İsmail Saymaz, fotoğraf için “Memiş ve Şimşek neden Yıldırım’a eşlik ediyor?” O sordu.

“ROSSIBLE ÇİZİMİ onları rahatsız etmiyor mu?”

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Erzurum’da klasik ‘1001 Hatim’ namazı 13 Ocak’ta tarihi Ulu Cami’de kılındı. O gün imam, namaz ve cuma namazı için toplanan cemaate ‘Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın oğlu kılıyor’ dedi. sadaka için bir yemek.Namazdan sonra yemek yiyebilirsin.’ Yıldırım’ın bu halde Erzurum’a geldiği kentte duyuldu.

Yıldırım, namazın ardından ‘Mürsel’in mağazası’ olarak bilinen giyim mağazasını ziyaret etti. Ziyarette çekilen fotoğrafta Yıldırım’ın koltuğa gömülü halde sol elinde tesbih tuttuğu görülüyor.

Yıldırım’ın solunda Vali Okay Memiş, sağında ikinci sırada AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, karşısında da askeri üniformalı İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek yer alıyor.

Memiş ve Şimşek hangi vesileyle Yıldırım’a eşlik ediyor?

Yıldırım’ın kayıtsız oturmasından ve tespihinden rahatsız olmuyorlar mı? Bu fotoğrafın önünde ‘İyi ki Yıldırım’ın tesbihini taşımamışlar’ demekten kendimi alamadım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu