Haber

Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adaylığı Tartışmalarını Değerlendirdi: “Herkes Kendi Gücüne ve Kendi İşine Odaklansın”

Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aday olup olmayacağı tartışmalarına ilişkin, “Bu adaylık tartışması çok uzun sürdü. Herkes kendi gücüne, kendi işine odaklansın. Kim aday olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanımız da olsa bu seçime gireceğiz, bu seçimi kazanacağız, bu zihniyetle çalışmaya devam etmesi gerekiyor” dedi.

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Ankara’da bir otelde “İktidara yürüyoruz” başlıklı basın toplantısı düzenledi. Erbakan şunları söyledi:

“Rakiplerimiz, sınırsız medya imkanları, hazine yardımı, devletin gücü, iktidar gücü, parasını suya harcadıkları bir çalışma sistemi ile her türlü imkanla mücadele etti. bütün bu imkanlar son derece kısıtlı imkanlarla ve hepsini geride bıraktı.Onların havası çok,parası çok ama hiçbir şey yoktu.Onlarda Milli Görüş ruhu yoktu.Onlarda o sevgi ve heyecan yoktu. Rahmetli Erbakan hocamızın dediği ‘Heyecan heyecan heyecan’ O ruh yoktu Milli Görüş mayası yoktu İşte sonuç Sarılınca sonunda zafer senin mali kurallar ne kadar ağır olursa olsun Bugün gelinen noktada Refah Partisi öyle bir noktaya geldi ki, görmezden gelmek için elinden geleni yapanların bile görmezden gelemeyeceği bir noktaya geldi.Bu gerçek, yorumcuların yorumlarında da açıkça ortaya çıkıyor. biri olmak bugün türk siyasetinin en güçlü siyasi aktörleri.

50 yıllık geçmişimizde yüzlerce projeye imza attık. Biz de denk bütçe yaptık. Biz de en yüksek payı millete verdik. İflasın da önüne geçtik. Onun için diyoruz ki Refah Partisi’ninki yine diğerleriyle aynı edebiyat değil, biz yaptık, yine yapacağız. Umarım tekrar birlikte başarabiliriz.”

Erbakan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aday olup olmayacağı tartışmalarına ilişkin bir soru üzerine, “Bu adaylık tartışması uzun sürdü. Herkes kendi gücüne, kendi işine odaklansın ve çalışmaya devam etsin. Kim aday olursa olsun biz bu seçime gireceğiz, bu seçimi kazanacağız anlayışıyla ihtiyaç var” dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu