Haber

Gelecek ve Saadet Partisi Milletvekilleri Gazze’ye Yardım İçin Mısır’a Gitti

İSRAİL’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, Türkiye Büyük Millet Meclisi Geleceğin Kümesi ve Saadet Partilerinden milletvekillerinden oluşan bir heyet, Gazze’deki insani yardım çalışmalarına destek ve inceleme yapmak üzere Mısır’a gitti.

Sabah Mısır’a gidecek olan Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, İstanbul Havalimanı VIP Lounge’da partililer tarafından veda edildi. Gazze’ye giden heyet adına konuşma yapan Ankara Milletvekili Mesut Doğan, 25 gündür Gazze’ye bomba yağdığını ve 9 binden fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

ASLINDA TÜM İSLAM DÜNYASI BOMBALANIYOR

Doğan, “Saldırılarda 3 bin 760 çocuk hayatını kaybetti. Bu vahşet yaşanırken İsrail tetikçi olarak kullandığı isimler konusunda farklı algılar yaratıyor. İsrail diye bir devlet yok, İsrail diye işgalci bir terör devleti var. O yerin sahipleri Filistinliler ve bu insanlar kolektif olarak ülkelerini yok ediyorlar.” “Bombalanan sadece Filistin değil, aslında tüm İslam alemi bombalanıyor. Aslında tüm Müslümanların namusu bombalanıyor. Gelecek-Saadet Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunun oluşturduğu bir heyet olarak biz de buradayız. Buradan Mısır’a, oradan da Gazze sınırına gitmeye çalışacağız. Gazze için farkındalık yaratmak istiyoruz” dedi.

ardesen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu