Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Son 10 Gün’ Uyarısı: ‘Deep Fake ile Video Hazırlama’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Bağlantı Önderi Fahrettin Altun’u uyardı. Kılıçdaroğlu’nun bu uyarısı da perde arkasından ortaya çıktı.

Gazeteci Murat Ehil, ‘YetkinRapor’ sitesinde Kılıçdaroğlu’nun neden uyarıda bulunduğunu yazdı.

“İstihbarat bilgilerine göre Erdoğan, İletişim Başkanlığı aracılığıyla Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasını baltalamak için “deep fake” ve “Cambridge Analytica” gibi sistemleri kullanarak “sahte görüntü ve ses kayıtları” üretmek için düğmeye bastı.

“Bu amaçla yurt dışından bir kısmı “dark web” üzerinden olmak üzere birçok “hacker” işe alındı. Muhaliflere yönelik “DDoS” saldırıları ile eleştirel ve muhalif sitelerin bloke edilmesi ve iktidar yanlılarının ön plana çıkarılması için kampanya hazırlandı.

“Kampanyanın ana hedefi Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu sanki Erdoğan’ın seçim kampanyasında kullanabileceği kişilerle görüşmüş ve söylediği şeyleri söylemiş gibi ses ve görüntü kayıtları üreterek ve bunları hedef internet kullanıcılarına göndererek seçim sonuçlarına müdahale etmektir. söylemedi.”

“CHP’deki istihbarata göre seçime bir hafta on gün kala devreye girecek olan Kılıçdaroğlu karalama kampanyasının hedef zaman dilimi ABD seyahati.”

“Bazı bilişimcilerin Türkçe’ye “derin sahtekarlık” olarak çevirdiği “derin sahtekarlık” prosedürlerinin ürettiği ses ve görüntülerin muhalefet seçmeni Cumhur İttifakı’na oy vermese de, onları iktidardan caydırmak için hazırlıklar yapılıyor. Millet İttifakı adayı için anketler ve oylama.

Murat Yetkin’in köşe yazısını okumak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu