Haber

Meksika’da 2,4 ton kokain ele geçirildi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (SEMAR) ve ABD Sahil Güvenlik güçleri tarafından Meksika’da ortak operasyon düzenlendi. Ülkenin güney sınırında yer alan Chiapas eyaleti açıklarında toplam 2 bin 400 kilogram kokain ve 3 bin 512 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 10 kişi tutuklandı.

HAVADAN, KARADAN VE DENİZDEN KATILAN EKİPLER

Meksika Deniz Kuvvetleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Sahil Güvenlik gruplarının desteğiyle gerçekleştirilen ilk operasyonda, Chiapas Limanı açıklarında küçük bir botta 1.500 kilogram kokain ele geçirildiği bildirildi. Guatemalalı ve teknede bulunan 4 kişi uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan tutuklandı.

Chiapas Limanı açıklarında 21 Şubat’ta düzenlenen bir diğer operasyonda ise 2 küçük teknede toplam 900 kilo kokain ve 53 varilde toplam 3 bin 512 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Meksika Deniz Kuvvetleri Bakanlığı, istihbarat çalışmaları sonucunda başlatılan bu operasyonların hava, kara ve denizden grupların katılımıyla gerçekleştirildiğini ve tutuklanan 10 kişinin Meksika Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildiğini duyurdu. Ofis birimleri.

haber-kemer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu