Haber

Tokat, 10 bin 650 civarında depremzedeye ev sahipliği yapıyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından yaklaşık 10 bin 650 depremzedenin Tokat’ta misafir edildiği bildirildi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı yazılı açıklamada, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun koordinasyonunda deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürürken Tokat ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti.

Tokat’a bazı depremzedelerin geldiğini belirten Eroğlu, “Tokat’ta ağırladığımız depremzedelerimizin 5 bin 651’i il merkezimizde, yaklaşık 5 bini de ilçelerimizde. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Belediye ve Valilik Yurtlarda da misafirimiz oluyor ama depremzedelerimiz genelde konutlarda kalıyor.” ifadesini kullandı.

Tokat halkının misafirperver olduğuna işaret eden Eroğlu, “Tokatlı hemşerilerimiz depremzedelere sahip çıkıyor. Kimi evini bedava verdi, kimi bir yıl masraflarını üstlendi. Yani herkes elinden geleni yapıyor. Herkes gibi. bilir, Tokat’a ‘Darun Nasır’, ‘Darun Nusret’ de denir. Yani yardım edenlerin şehridir. Dün olduğu gibi bugün de yardım edenlerin şehri olduğunu göstermiştir.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu